Menu

Dlaczego warto zainwestować w termoizolacyjne okna?

Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej domu, mieszkania czy innych budynków jest wyjątkowo istotne, ponieważ od tego będzie zależeć późniejszy komfort przebywania wewnątrz oraz koszty ogrzewania. Wiele rzeczy ma wpływ na utrzymanie zadowalającego poziomu gospodarki energetycznej. Istotnym aspektem są m.in. wykorzystane do budowy konstrukcji materiały. Liczą się nie tylko elementy elewacji, ale również stolarka okienna i drzwiowa. Ponadto każdy komponent musi zostać właściwie zamontowany. W innym przypadku nawet te najlepsze jakościowo nie będą prawidłowo spełniały swoich funkcji. Dokładnie w miejscach montażu okien oraz drzwi notuje się największe straty ciepła. Szeroki wybór rodzajów okien czy drzwi nie ułatwia podjęcia decyzji. Niemniej jednak najlepszą decyzją okaże się zakup produktów o podniesionej termoizolacyjności. Dzięki temu, w połączeniu z odpowiednio zrobioną elewacją można maksymalnie zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne, a tym samym wydatki na ogrzewanie.

Termoizolacyjne okna PCV

Największą popularnością cieszą się okna PCV, ponieważ łączą w sobie dwie najważniejsze cechy – są tanie i trwałe. Jako że profile plastikowych ram mają budowę komorową, ich ciepłochronność związana jest bezpośrednio z liczbą komór. Należy pamiętać, że aby stolarka okienna faktycznie okazała się energooszczędna, większa liczba komór powinna wiązać się z pogrubieniem ramy. Niemniej jednak nie w każde profile uda się zamontować trzyszybowy pakiet, uznawany za najbardziej termoizolacyjny. Dlatego też wielu producentów stawia na profile o głębokości 85 mm. To pozwala na łączenie ram z innymi seriami. Dzięki takiemu wykorzystaniu właściwości profili oraz pakietów szyb, powstające produkty cechują się niską przenikalnością cieplną, której wartości równa jest Uf= 1,0 W/m2K. Wybór szerszych oraz cieplejszych zestawów szyb do 51 mm, daje gwarancje najlepszych parametrów cieplnych okien. Warto inwestować w tego typu asortyment, ponieważ to rozwiązanie zarówno do tradycyjnych domów czy mieszkań, jak i konstrukcji stałoszklonych. Nie trzeba wówczas korzystać z adapterów, dodatkowo optymalizując koszty.

Od czego zależy energooszczędność okien?

Parametry termoizolacyjne nie zależą tylko od grubości oraz liczby szyb w danym zestawie. Jednym z czynników są także używane w produkcji materiały. Wśród nich najczęściej wykorzystywana jest stal, kształtowniki wytworzone z tworzyw sztucznych bądź włókna szklane. Ma na to wpływ także wypełnienie usztywniające ramę. Stopień izolacyjności można zwiększyć wypełnieniem komory np. aerożelem, pianką poliuretanową lub styropianem. Jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy w tego typu tematach, warto skorzystać z pomocy fachowców, producentów oraz doradców, którzy z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości. Pomogą wybrać adekwatny wariant, uwzględniając wymagania konstrukcji oraz indywidualne preferencje.

Postaw na jakość

Okna to niezbędny element konstrukcji większości budowli, szczególnie domów, biur itd. Decydując się na ich zakup lub wymianę, każdy liczy na to, że będą służyć co najmniej przez kilkadziesiąt lat. Nie warto wówczas oszczędzać, ponieważ mało termoizolacyjna stolarka okienna może generować większe koszty ogrzewania. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na wysoką jakość oraz energooszczędność. Oczywiście nie należy przy tym wszystkim zapominać o wyglądzie okien. Powinny cechować się innowacyjnością oraz ogólną estetyką. Dobrze, jeśli są dobrane zarówno kolorystycznie, jak i stylowo do reszty konstrukcji. Dzięki temu całość odpowiednio się prezentuje.

Uniwersalność idąca w parze z oszczędnością

Ogromną zaletą stolarki okiennej PCV jest atrakcyjna cena, idąca w parze z wysoką jakością, trwałością oraz termoizolacyjnością. Dzięki temu, przy stosunkowo niskich kosztach, każdy może pozwolić sobie na zakup tego typu okien. Szeroki wybór kolorystyczny, różne rozmiary, a nawet kształty wpisują się w aranżację większości budynków, niezależnie od ich wielkości i przeznaczenia. Istotnym aspektem dla użytkowników okazuje się również kwestia mycie okien. Okna PCV są łatwe w utrzymaniu czystości. Nie ma też konieczności dodatkowej impregnacji. Wyglądają świetnie zarówno tuż po zamontowaniu ich, jak i upływie kilku lat, chroniąc przed zimnem, wilgocią czy innymi opadami atmosferycznymi.

Promocja! Drzwi firmy PORTA dostępne od ręki!

Drzwi z kolekcji Porta Verte Home G dostepne w naszym salonie od ręki w promocyjnego cenie 599 zł netto. Szczegóły dotyczące promocji znajdziesz w ulotce.