Menu

Zalety okien termoizolacyjnych

Większość prac remontowych należy do pracochłonnych, a także kosztownych, niemniej jednak niektóre z nich są niekiedy konieczne. Zalicza się do nich wymiana okien. Wybór ofert tego typu komponentów jest stosunkowo duży, w związku z czym osoby zainteresowane nie mają problemu z dopasowaniem takich, które odpowiadają ich oczekiwaniom. Coraz większą popularnością cieszy się stolarka okienna o właściwościach termoizolacyjnych. Najczęściej składa się z ramy i podwójnych lub potrójnych szyb. Wiele osób wybiera je ze względu na korzyści płynące z ich montażu. Zapewnienie komfortu cieplnego we własnym domu, biurze czy każdym innym lokalu jest bardzo ważne. Wpływa na to nie tylko typ ogrzewania, ale również termoizolacja budynku. Przez nieszczelne okna oraz szczeliny spowodowane niepoprawnym montażem może uciekać ciepło. To z kolei przyczynia się do większego zapotrzebowania na energię i wyższych rachunków za ogrzewanie.

Mniejsze straty ciepła, większa oszczędność

Energooszczędne okna dzięki większej liczbie szyb zmniejszają przewodność cieplną. Pozwala to na zachowanie ciepła wewnątrz budynku, a to sprawia, że nie ma potrzeby wykorzystywania takiej ilości energii do ogrzania tej samej powierzchni. Dobre właściwości termoizolacyjne to jedna z zalet tego typu okien. Większość producentów do ich wytworzenia wykorzystuje szkło przetworzone. Dzięki swojej przezroczystej powłoce jedna ze stron odbija ciepło z powrotem do środka. To z kolei ułatwia zmniejszenie strat ciepła. Warto również wspomnieć, że przepuszcza do środka o wiele więcej energii słonecznej, dogrzewającej pomieszczenia bez żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast w okresie letnim, mają zdolność odbijania silnych promieni słonecznych. To zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach przez cały rok. Szansą na dopasowanie stolarki okiennej do aranżacji wnętrza są cenione przez użytkowników rolety dzień noc, które świetnie się prezentują na każdym typie okna. Jako że tego typu produkty są dostępne w wielu rozmiarach oraz kolorach, nikt nie powinien mieć problemu z ich dopasowaniem do wystroju pomieszczeń.

Rozwiązanie dla osób ceniących sobie spokój

Okna termoizolacyjne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego rozmiarów. Osoby, które chciałyby przeznaczyć większą powierzchnię np. na okna tarasowe, optycznie powiększając swój metraż, mają na to szansę. Nie muszą obawiać się np. niedogrzanego salonu. Zespolone szyby to rozwiązanie dla osób, marzących o jasnej przestrzeni z widokiem, chociażby na własny ogród. Prezentują się estetycznie i niezwykle szykownie. Pasują do większości styli, a strach przed utratą ciepła w okresie grzewczym może odejść w niepamięć. Kolejną zaletą szyb termoizolacyjnych jest dźwiękoszczelność. Tym aspektem będą zachwycone osoby mieszkające nieopodal głównych dróg, linii tramwajowych, kolejowych czy instytucji publicznych, takich jak szkoły. Dzięki kilku warstwom pełnią funkcję izolacji akustycznej, minimalizując hałas dobiegający z zewnątrz. To z pewnością podniesie komfort mieszkania.

Energooszczędne okna i zabezpieczenie

Zespolone szyby odgrywają także dodatkowe funkcje. Sprawdzają się w roli zabezpieczenia antywłamaniowego. Postawienie na podwójne lub nawet potrójne szyby to utrudnienie dla włamywaczy. Zbicie takiej stolarki okiennej wymaga ogromnej siły, w związku z czym przywłaszczenie majątku może być o wiele trudniejsze i mało prawdopodobne. Termoizolacyjne szyby zwiększą bezpieczeństwo domowników, które jest najważniejsze. Ponadto są odporniejsze na zniszczenia, co dla rodzin z dziećmi okazuje się zaletą przemawiającą za ich zakupem. Szansa na to, że uderzenie piłki zbije szybę, jest niemalże zerowa, dlatego nikt nie musi powstrzymywać się przed dobrą zabawą na zewnątrz.

Wybór tego typu okien ma wiele zalet praktycznych i funkcjonalnych. Niemniej jednak oszczędność wynikająca z mniejszych strat ciepła najbardziej przemawia do osób zainteresowanych. Wyglądają estetycznie i można znaleźć je w wielu wariantach kolorystycznych. Są trwałe oraz odporne na warunki atmosferyczne. Nie sprawiają kłopotów z myciem, co wypada korzystnie w oczach przyszłych użytkowników. Stanowią swego rodzaju barierę akustyczną przed gwarem ulicy i innym zbędnym hałasem. Dzięki temu zarówno praca, jak i odpoczynek będą przyjemne.

Promocja! Drzwi firmy PORTA dostępne od ręki!

Drzwi z kolekcji Porta Verte Home G dostepne w naszym salonie od ręki w promocyjnego cenie 599 zł netto. Szczegóły dotyczące promocji znajdziesz w ulotce.