Menu

Zalety stosowania ścianek w różnych pomieszczeniach

Aranżacja wnętrz nie należy do zadań najprostszych – zwłaszcza gdy jedno pomieszczenie musi pełnić kilka funkcji. To właśnie dlatego architekci coraz częściej wykorzystują niestandardowe rozwiązania, których zadaniem jest podzielenie przestrzeni na kilka segmentów. Świetnie w takim przypadku sprawdzają się różne rodzaje ścianek, dzięki którym możliwe jest utworzenie strefy sypialnianej, konferencyjnej, biurowej czy jadalnianej. A dzięki różnym stylom, w których są zaprojektowane, można je dopasować do każdego wnętrza.

Spis treści

 

Przesuwne szklane ściany – oferta sklepu OknaGdańsk

Wciąż rosnąca popularność wykorzystywania różnego rodzaju ścianek sprawia, że spotkać można je już nie tylko w obiektach publicznych czy różnego typu korporacjach, lecz także w prywatnych domach i mieszkaniach. Coraz chętniej stawia się na szklane ściany przesuwne, których głównym zadaniem jest podzielenie przestrzeni tak, by była bardziej funkcjonalna. Stworzenie mniejszych stref jest zdecydowanie korzystne, bo właśnie dzięki temu zyskuje się oryginalny wystrój, a przede wszystkim wyznacza się granice, w których odbywają się konkretne czynności. Szklane ścianki nie tylko dzielą jednak pomieszczenia. Niekiedy wykorzystuje się je do otworzenia przestrzeni, łącząc np. dwa pokoje w jeden. A ponadto pozwalają na swobodny dostęp do naturalnego światła. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń, do których dostęp promieni słonecznych jest ograniczony. W dodatku wyglądają bardzo efektownie i estetycznie. Ich nowoczesny design pozwala na idealne dopasowanie do wielu aranżacji. A gdy postawi się na czarną ramę, można uzyskać ściankę loftową, która wiedzie prym wśród najczęściej wybieranych stylów. Jako dostawca wielu tego typu produktów możemy zapewnić, że jest to trwałe i gustowne rozwiązanie. Wysoka jakość wykonania sprawiła, że zaufało nam już wielu klientów. Zapraszamy do Trójmiasta, a dokładniej do Gdańska, by przekonać się o tym i wybrać najlepszą ściankę dla siebie.

 

Ścianka akustyczna – czy warto w nią zainwestować?

Można spotkać je nie tylko w studiach nagraniowych. Ścianki akustyczne dostępne są również w naszym sklepie w Trójmieście. Analizując rynek i potrzeby klientów, zaczęto dostrzegać, że coraz więcej osób postanawia w nie zainwestować. Sprawdzają się one nie tylko w biurach, salach koncertowych czy kinach lub salach konferencyjno-szkoleniowych. A niektórzy nawet postanawiają zainstalować je w prywatnych domach, by wyciszyć pewne pomieszczenia. Bo ich głównym celem jest właśnie redukcja hałasu. Jak działają? Odbijają dźwięk, a także poprawiają jego jakość, przez co znacząco wpływają na redukcję rezonansu dźwięku oraz minimalizują jego odbicie od innych, twardych powierzchni. Posiadają one najwyższe parametry izolacji dźwiękowej. Ich wysokość nie jest ograniczona. Dostosowuje się ją do pomieszczenia przez co można zainstalować je niemalże wszędzie.

Wielu ludzi, którzy stoją przed wyborem pierwszej ścianki zastanawia się, czy w ogóle warto jest w to inwestować. Odpowiedź jest prosta – warto, jeśli wnętrze wymaga innego, lepszego zagospodarowania. I choć początkowo wydaje się to rozwiązanie trudne i niedopasowane, końcowy efekt na pewno będzie zachwycający i przede wszystkim da zupełnie nowe możliwości aranżacji pomieszczenia. Zachęcamy do skorzystania z porad naszych specjalistów i wybrania odpowiedniego dla siebie typu ścianki.

Promocja! Drzwi firmy PORTA dostępne od ręki!

Drzwi z kolekcji Porta Verte Home G dostepne w naszym salonie od ręki w promocyjnego cenie 599 zł netto. Szczegóły dotyczące promocji znajdziesz w ulotce.